Cała Polska Czyta Dzieciom

Nasze przedszkole od kilku lat uczestniczy w Programie „Czytające Przedszkola” organizowanym przez  „Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”. 

W ramach jego realizacji serdecznie zachęcamy rodziców, rodzeństwo, dziadków, babcie, ciocie, wujków do czynnego udziału w KLUBIE CZYTAJĄCYCH RODZIN JEŻYKÓW, który gromadzi wszystkie osoby chcące poświęcić swój czas i poczytać dzieciom bajki .

„Lata przedszkolne to dla każdego dziecka czas niezwykle intensywnego poznawania świata, gromadzenia wiedzy, rozwijania i doskonalenia wielu umiejętności. Kluczowym narzędziem poznawczym, a zarazem warunkiem dobrego funkcjonowania w społeczeństwie jest język. Pozwala on myśleć, zadawać pytania, opisywać świat i wyrażać swe opinie. Ułatwia zawieranie i pielęgnowanie znajomości, dzięki niemu można snuć marzenia i refleksje. Język potrzebny jest nie tylko dzieciom, które wciąż pytają „dlaczego?” i dzięki temu szybko się uczą, lepiej rozumieją świat i coraz sprawniej się w nim poruszają. Język potrzebny jest także dorosłym. To nasz największy sojusznik w kontaktach z innymi, w pozyskiwaniu informacji i wiedzy, w przekonywaniu do swoich racji. Nauczenie dzieci poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim, jest jednym z najważniejszych powinności dorosłych wobec najmłodszych i darów, jakie możemy im przekazać. To prawdziwa przepustka do lepszego życia. Wprowadzając codzienne czytanie, można pomóc dzieciom w dobrym, a może nawet w doskonałym opanowaniu ojczystego języka.”/źródło:http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/czytajace-przedszkola/

 

Ta strona używa cookies. Czytaj więcej na temat polityki cookies.